Jdi na obsah Jdi na menu

klubovna ve Vršovicích

školní budova ve VršovicíchV únoru roku 1964 získal vodácký oddíl Vlnka svou klubovnu v budově základní devítileté školy v ulici U Vršovického nádraží 950/1, v Praha 10. Byly to prostory v přízemí jižního křídla členité školní budovy z roku 1930. Červená šipka ukazuje vchod do pozdější klubovny z prostoru školního hřiště. Jedná se o fotografii z července 1931, klubovna oddílu se nacházela v místech později zazděného sloupoví.
 
Klubovnu oddíl získal od školy, protože členové velkou většinou byli žáky školy. Nejdříve získal jednu úzkou místnost, druhou až později. Byla to nějaká skladiště, vše si oddíl dělal sám pomocí rodičů a známých. Vedení školy vycházelo oddílové činnosti vstříc, po dohodě jsme měli půjčenou tělocvičnu, na vánoční besídky většinou některou třídu a několikrát i tělocvičnu. V učebnách školy se později konalo promítání filmů ze života oddílu pro rodiče a pozvané hosty.
 
Klubovna byla likvidována v roce 1984 v souvislosti se zániku vodáckého oddílu Vlnka.
U smutného konce klubovny byl přítomen Jestřáb, který prošel oddílem od jeho počátků.
Z dopisu Jestřába ze dne 13.5. 2013: Klubovnu jsem likvidoval já v roce 1984. Mimochodem sloupy bez klubovny moje generace ještě pamatuje. Chodili jsme na školní hřiště bruslit a v podloubí jsme se přezouvali.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lenka šindelářová nyní gogelová - moc za fotky děkuji

11. 1. 2023 17:26

dobrý den, klubovna a oddíl Vlnka, Ran, Raneček a Jestřáb tj. moje dávné mládí, je moc dobře že si někdo ještě dokáže dát takovou práci a za tu moc děkuji Lenka