Účast na výstavách a samostatné výstavy:
1977 Teplice - Juniorfoto
1979 Nová Role - Kulturní dům - samostatná výstava
1980 Hradec Králové - Dům odborů
1989 Bruselský pavilon - Praha
2000 Krásy planety země - Plzeň
2001 Galerie ČTK - Praha - samostatná výstava
2001 Galerie Prahy 10
2001 Galerie Scarabeus - samostatná výstava
2001 Staroměstská radnice Praha - Praha fotografická
2002 Galerie MÚ Prahy 7 - samostatná výstava
2002 Staroměstská radnice Praha - Praha fotografická
2003 Lázně Bělohrad - Kulturní dům
2004 Leica Gallery Prague
2004 METEOR CENTRE OFFICE PARK - Praha - samostatná výstava
2005 Staroměstská radnice Praha - Praha fotografická
2005 Kulturní centrum Zahrada - Praha Jižní Město
2005 Fakulta žurnalistiky Brno - samostatná výstava
2006 Ambit kláštera u Panny Marie Sněžné Praha - Praha fotografická
2007 Ambit kláštera u Panny Marie Sněžné Praha, Galerie Vltavská,
Foma Hradec Králové - Praha fotografická
2007 Svitavy 2007 - Muzeum města
2008 Ambit kláštera u Panny Marie Sněžné Praha - Praha fotografická
2008 Praha národní - Staroměstská radnice Praha
2009 Praha fotografická - Staroměstská radnice Praha
2010 Praha fotografická - Staroměstská radnice Praha
2013 Praha fotografická - Staroměstská radnice Praha
2014 Praha, galerie Státního úřadu pro jadernou bezpečnost - samostatná výstava
2015 Praha, galerie Úřadu městské části Prahy 11 - samostatná výstava
2016 Bechyně, Kulturní středisko - Galerie U Hrocha - samostatná výstava
Umístění ve fotosoutěžích:
3. cena v kategorii Krásy Prahy a její proměny
2009 - 1. cena v kategorii Krásy Prahy - Praha fotografická 13. ročník čestné uznání - Praha fotografická - 13. ročník
1. cena v druhém kole fotosoutěži Pražské historické bohatství ve fotografii
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
31. března 2016 Zmizelá Praha 10 - Staré Záběhlice Dům čtení, Ruská 192/1455, Praha 10-------------------------------------------------------------------------------
RECENZE
Milé čtvrteční povídání v Domě čtení
Poslední čtvrteční povídání v Domě čtení ( 23.4.t.r.) bylo zvlášť zdařilé a mohlo by sloužit jako příklad správně cílených besed s občany jednotlivých věkových kategorií. Pozvánka na diskusi o Zmizelé Praze 10 byla zcela konkrétní : Zveme všechny ty, kteří mohou o zašlých zákoutích promluvit, i ty, co chtějí podobu zmizelých Vršovic a Záběhlic nově poznat. K otevřené diskuzi jsou zváni občané, zastupitelé a odpovědní úředníci.
A bylo plno – vedle několika mladých lidí přišli staří i nejstarší, kteří sice už tolik nežijí problémy současné politiky, ale dovedou srovnávat současný stav města s tím, který znali z dětství. V krásné, sousedské atmosféře nad historickými fotografiemi z archivu Věry Olahové a Františka Vrbeckého, si pamětníci vzpomínali, diskutovali a poslouchali se navzájem. A mladí soustředěně vše sledovali.
Díky výbornému moderátorovi Františku Vrbeckému, který na neuvěřitelné mmnožství fotografií, dokladujících jak vypadalo původní městečko – chudé, ba nuzné, s malinkatou radnicí, ale svými rozličnými, nebarevnými, osobitými stavbami vlastně krásně pestré – bylo obecenstvo od první chvíle zaujato, jistě i proto, že fotografie vytvářeli jejich předkové. Skvělým momentem byla přítomnost spisovatele Petra Kovaříka, vršovického rodáka, srostlého s prostředím kolem Krymské, který přinášel ke každému detailu osobní vzpomínky a řada pamětníků se přidávala… Připomnělo mi to zážitky z raného dětství, kdy jsem v padesátých letech chodila s dědečkem na zakázané schůze legionářů, tedy lidí, kteří byli také propojeni společnou minulostí, společnými vzpomínkami.
Tohoto vzpomínání na staré Vršovice a Záběhlice se ze své funkce zúčastnil i radní Zoufalík. Do debaty ale nevstupoval, zřejmě pochopil, že v této atmosféře nemá šanci obhajovat „kulturní“ práci posledních let radnice Prahy 10. Moderátor byl profesionálně dokonalý tím, že neprovokoval, když obrazově došlo na „dílo“, která současná radnice doslova „zvorala“. Například nový chodník na Vršovickém náměstí jen srovnal s fotkami klasické pražské dlažby (babičky volaly jak po ní v dětství skákaly „modrá, bílá, nesplést se!“) a podobná reakce byla na detail nevkusného vchodu do Zámečku nebo při ukázkách zrůdných, většinou zatím jen virtuálních staveb, plánovaných postavit v místech, kde se zase bude bourat. Zažila jsem v životě stovky besed, řadu zorganizovala, ale tato byla svou autenticitou dokonalá! I pan ředitel knihovny byl potěšen a konec besedy výrazně časově posunul. A konkrétní poučení z toho večera pro ty, kteří si dávnější doby nepamatují? Téměř každá generace přinesla městu nějakou novou podobu. Z dob, kdy si lidé zvolili poučené zastupitelstvo, zůstaly dobré stavby, z dob zastupitelstva se špatným starostou jsou na starých fotografiích samé bouračky malých, půvabných domů, místo nichž pak vyrostly stavby nepěkné, ale vždy větší a více vynášející. Protože lidé necitliví, zisku chtiví, byli vždycky. A i developeři byli vždycky. Jen se jmenovali jinak.
Ten večer byl jarním dárkem nejstarší generaci obyvatel a všichni přítomní se už těší na podzimní pokračování.
Ljuba Václavová, filmová dokumentaristka
http://www.zaostrenona10.cz/category/fotoreportaze/